Andrzej Dyszak - parodysta
Andrzej Dyszak
Parodysta, piosenkarz
Recenzje
ID-002111.doc
 
RRRR-MM-DD
Gdzie dwóch się bije...
 
Wiele popularnych osób gości na estradzie dzięki wspaniałej parodii dopracowanej do perfekcji w najmniejszych niemal szczegółach przez króla polskich parodystów Andrzeja Dyszaka. Wcielenie się w kilkadziesiąt postaci w trakcie jednego koncertu wymaga nie tylko olbrzymiego wysiłku psychicznego, ale również fizycznego. I choć nieraz strugi potu spływają mu z czoła, uśmiecha się do publiczności twarzą Marcina Dańca, wyłaniającą się spod olbrzymich okularów Zbigniewa Wodeckiego.
Drugą, obok parodii i humoru mocną stroną programu jest piosenka. Piosenka z interesującym tekstem, dobrą muzyką i świetną interpretacją Krzysztofa Cwynara. Jego charakterystyczny, ciepły głos wprowadza nas dość często w trakcie koncertu w miły, niemal sielankowy nastrój. Ale nie do końca. Krzysztof Cwynar potrafi też zaatakować słuchacza i to w chwili, w której najmniej się tego spodziewa proponując mu utwory o dużej drapieżności i ekspresji. Taki już jest Krzysztof Cwynar, który z jednej strony znakomicie uzupełnia spokojny ton parodii Andrzeja Dyszaka, z drugiej zaś świetnie ją kontrapunktuje. I dlatego „gdzie dwóch się bije... tam publiczność zawsze korzysta”.
 
Henryk Ciski
 
 
 
 
 
 
ID-002112.doc
 
RRRR-MM-DD
Andrzej Dyszak - parodysta i piosenkarz. Był trzykrotnym laureatem konkursu na najlepszego piosenkarza Katowic oraz adeptem Studia Piosenki telewizji Śląskiej. Kiedy odkrył u siebie zdolności parodystyczne zaczął odchodzić od piosenki, aby na dobre zająć się parodią. Wieloletnie występy w programach popularnego „Podwieczorku przy mikrofonie”, jak również audycji „Zgaduj Zgadula” ugruntowały jego pozycję na polskim rynku estradowym. Do dziś wystąpił w ponad 100 rozrywkowych programach telewizyjnych. Trasy koncertowe poza granicami to Australia, USA, Kanada, Anglia, Francja, Norwegia, Czechy, Słowenia, Niemcy. W Niemczech występuje również z wiązanką największych przebojów Karela Gotta. Prasa niemiecka porównuje jego śpiew do głosu „Słowika ze Złotej Pragi”.
W repertuarze Andrzeja Dyszaka są parodie popularnych postaci, głównie piosenkarzy. Ale nie tylko!
CZYLI - KILKADZIESIĄT MINUT ŚWIETNEJ ZABAWY!!!
 
Jerzy Wilmański
Andrzej Dyszak - Parodysta, piosenkarz
Biografia
Benefis
Recenzje
Zdjęcia