Mieczysław Małysz
Realizator i reżyser telewizyjny
Biografia
ID-002255.doc
 
2007-09-15
Mieczysław Małysz urodził się 18.12.1935 r. w Kozakowicach Górnych na Śląsku Cieszyńskim. W 1945 r. rodzina Małyszów zamieszkała w Skoczowie. W tym czasie żył i tworzył w Skoczowie znany pisarz Gustaw Morcinek, później patron szkoły podstawowej, do której uczęszczał Mieczysław Małysz. Po ukończeniu liceum w Cieszynie (dziś nosi ono imię Antoniego Osuchowskiego), w 1954 r. rozpoczął studia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi, na Wydziale Operatorskim, uzyskując w 1959 r. absolutorium.
1.12. 1959 r. rozpoczął pracę w Poznańskim Ośrodku Telewizyjnym jako realizator telewizyjny. Od maja 1960 r. kontynuował tę pracę w Łódzkim Ośrodku Telewizyjnym. Pierwszy realizowany przez niego teatr TV to Złota kareta w reżyserii Jerzego Antczaka. Realizował wszystkie większe pozycje produkowane przez łódzką telewizję a także gościnnie we Wrocławiu, Gdańsku, Krakowie i Warszawie.
Pracę w Telewizji łączył z pracą pedagogiczną w PWSFTViT. Współpracował z najwybitniejszymi reżyserami teatralnymi. Próbował również, z sukcesem, swoich sił jako samodzielny reżyser teatrów telewizji. Należy do czołówki reżyserów telewizyjnych.
Mieczysław Małysz - Realizator i reżyser telewizyjny
Biografia
Nagrody
Realizacje
Recenzje
Zdjęcia