Waldemar Zawodziński
Scenograf, reżyser
Nagrody
ID-002617.doc
 
 
 
25.09.1999 r.
Nagrody dla łodzian
 
Waldemar Zawodziński, dyrektor artystyczny Teatru im. Jaracza w Łodzi, wybrany został do Komitetu Organizacyjnego Kongresu Kultury Polskiej 2000. Inauguracyjne posiedzenie komitetu odbędzie się 29 września na Zamku Królewskim w Warszawie.
Zawodziński, którego prezydent RP Aleksander Kwaśniewski podczas wizyty w Łodzi odznaczył Złotym Krzyżem Zasługi, 2 października z rąk Andrzeja Zakrzewskiego, ministra kultury i sztuki, odbierze doroczną Nagrodę Ministra Kultury za rok 1998. /…/
 
„Wiadomości Dnia”
 
 
 
 
 
 
25.09.1999 r.
Laureat Zawodziński
 
Waldemar Zawodziński, dyrektor artystyczny Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, został laureatem Dorocznej Nagrody Ministra Kultury za rok 1999. Odbierze ją 2 października, w dniu swoich 40. urodzin, na Zamku Królewskim w Warszawie.
Ostatnie dni obfitują w splendory spadające na dyrektora artystycznego Jaracza”. Przypomnijmy, że w czwartek prezydent Aleksander Kwaśniewski odznaczył Zawodzińskiego Złotym Krzyżem Zasługi, a kilka dni wcześniej znakomity reżyser i scenograf otrzymał nagrodę prezydenta Łodzi. Zawodziński został też wybrany do Komitetu Organizacyjnego Kongresu Kultury Polskiej 2000.
 
„Dziennik Łódzki”
 
 
 
 
 
 
25.09.1999 r.
Zawodziński 2000
 
Nietypowy prezent otrzyma na urodziny dyrektor jednego z łódzkich teatrów. Waldemar Zawodziński, dyrektor artystyczny teatru im. Stefana Jaracza, został uhonorowany nagrodą ministra kultury i sztuki, przyznaną za wybitną działalność artystyczną w 1998 roku. Uroczystość odbędzie się w sali balowej Zamku Królewskiego w Warszawie 2 października, czyli w dniu 40. urodzin dyrektora.
Zawodziński został także wybrany do komitetu organizacyjnego Kongresu Kultury Polskiej w 2000 roku. Inauguracyjne posiedzenie odbędzie się 29 września w Zamku Królewskim w Warszawie. Przypomnijmy, że przedwczoraj z okazji 110-lecia stałej sceny teatralnej w Łodzi Waldemar Zawodziński, obok innych aktorów i pracowników teatru im. Stefana Jaracza, został odznaczony przez prezydenta Polski Aleksandra Kwaśniewskiego Złotym Krzyżem Zasługi.
 
„Gazeta Wyborcza”
 
 
 
 
 
 
19.06.2004 r.
Dziś recenzenci teatralni wręczą swoją nagrodę
Trzynaste maski
 
Złote Maski – nagrody łódzkich recenzentów teatralnych, to wysoko ocenione w środowisku wyróżnienie teatralne, cieszące się już dwunastoletnia tradycją. W tym roku laury za najwybitniejsze kreacje artystyczne wręczone zostaną (po raz trzynasty) dziś, na scenie Teatru Wielkiego. Po uroczystości – ostatnia premiera sezonu: Moc przeznaczenia Verdiego. Od chwili powstania nagrody, prasowi recenzenci wręczyli ponad sto masek. Najwięcej złotych nagród trafiło do Teatru im. Jaracza. Rekordzistą w posiadaniu masek jest Waldemar Zawodziński: za reżyserię i scenografię ma łącznie pięć wyróżnień. /…/
/…/Trzeba zaznaczyć, że maski przyznaje nie jedna redakcja, a zespół recenzentów łódzkiej prasy. W tym roku w kapitule „maskowej” zasiedli i nagrody przyznali: Renata Sas („Express Ilustrowany”), Leszek Karczewski i Magdalena Sasin („Gazeta Łódzka”), Małgorzata Karbowiak („Kalejdoskop”), Anna Iżykowska-Mironowicz („Trybuna”) oraz Dariusz Pawłowski i Michał Lenarciński („Dziennik Łódzki”). Sponsorem Złotych Masek jest Łódzki Oddział PKO BP SA.
 
„Dziennik Łódzki”
 
 
 
 
 
 
 
Opracowała Helena Ochocka
Waldemar Zawodziński - Scenograf, reżyser
Biografia
Nagrody
Recenzje
Wywiady
Zdjęcia